Wygrywamy w Sądzie z wierzycielami

Efekty działań kancelarii CERTO, która od ponad roku na co dzień walczy o ugody z wierzycielami są coraz bardziej spektakularne. W maju Kancelaria Certo obsługująca Klientów Programu Ulga od Długu wygrała blisko 60 spraw. Dodatkowo po jednej apelacji Kancelaria uzyskała 100% umorzenie długu naszego klienta, a wiele wyroków jest już prawomocnych

‘”Wygrywamy w sądzie zarówno z firmami pożyczkowymi, jaki z bankami. Wytoczenie sprawy sądowej to ostateczność, gdy nie możemy uzgodnić z wierzycielem ugody dla naszego Klienta”. – mówi mecenas Marta Janowicz-Stradomska.

Jedną z firm z którą wygrywamy każdą sprawę sądową to Proficredit. Pan Krzysztof C. jak jeden z wielu klientów Programu Ulga od Długu miał pożyczkę właśnie w Proficredit. Dzięki działaniom Kancelarii Certo decyzją Sądu musiał zapłacić jedynie 3793,20 zł z całej kwoty 14058,22 zł, co stanowi jedynie 27% do spłaty, a dalsze powództwo zostało całkowicie oddalone.

„Sąd sprawdza dokładnie całą sytuację majątkową klientów i zapisy w umowach. W przypadku pana Krzysztofa sąd dokładnie przeanalizował: okoliczności zawarcia umowy pożyczki, braku możliwości negocjowania warunków umowy przez pozwanego, nadmiernego zadłużenia pozwanego oraz jego sytuacji majątkowej.” – dodaje mec. Stradomska

Natomiast Pani Agnieszka M. dzięki działaniom prawnikom z Kancelarii CERTO wygrała sprawę Sądową z powództwa Wongi i decyzją Sądu musiała zapłacić jedynie 10% z kwoty 7636,94 zł a dalsze powództwo zostało oddalone.

Wśród wygrywanych spraw są również te z bankami takimi jak Alior Bank czy Santander Consumer Bank.

Pan Piotr Sz. spod Wrocławia to klient programu Ulga od Długu od końca 2020 roku. Ostatnio zyskał oddalone powództwo Santander Consumer Bank. Opowiedział nam o swoich odczuciach.

 ,,Dwie sprawy były wygrane, inne sprawy są cały czas w toku. Czuje ulgę, a po drugie oddech. Nie ma zmartwienia. Zawsze jest spokojnie i wszystko na czas. Od momentu, kiedy podpisałem umowę z Państwa firmą jest spokój i pewność, że ktoś w razie jakiś niebezpieczeństw służy poradą prawną, dobrym słowem i uspokoi.”

Pani Małgorzata S. jest klientką Kancelarii od półtora roku w maju Sąd oddalił w całości powództwo Santander Consumer Bank, co oznacza 100% umorzenie długu. „Na początku nie wiedziałam zbyt wiele. Od niedawna ta machina przyspieszyła biorąc pod uwagę, że bezpośrednio dostałam kilka informacji ze strony sądu, wezwań na rozprawę. W jednym miesiącu, aż trzy razy musiałam pojawić się w sądzie. Zauważyłam w pewnym momencie, że to wszystko po prostu ma sens, bo przez cały czas otrzymywałam wsparcie ze strony Kancelarii (chodzi o rozmowy z samą kancelarią, która też mnie uspokoiła). Otrzymuje i otrzymywałam pisma, sprzeciwy, które bezpośrednio przekazuje do sądu, to też daje mi nadzieje na to, że ta moje sytuacja jakoś się wyprostuje.” –opowiada Pani Małgorzata

To co cieszy najbardziej naszych klientów to korzystne prawomocne wyroki sądowe, a co za tym idzie oddalone powództwa i umorzone kwoty do spłaty. Wyrok jest prawomocny, jeżeli nie przysługuje od niego zwyczajny środek zaskarżenia, czyli apelacja. Jest to bardzo korzystna sytuacja dla naszych klientów i na takim etapie działania mogą zostać zakończone, a co za tym idzie nasi prawnicy uzyskają kolejny sukces, jakim jest częściowe umorzenie kwoty do spłaty dla naszych klientów.